e-Öğrenim Ana Sayfası

 


ToolBook II Assistant etkili eğitim ve öğrenim materyallerinizin hızlı, kolay ve ekonomik olarak öğrencilerinize ulaştırılması için tasarlanmış bir programdır. Seçtiğiniz dağıtım yöntemi Internet/ Intranet, yerel ağ yada CD-ROM ne olursa olsun, Assistant nerede ve ne zaman ihtiyaç olursa e-Öğrenim uygulamalarınızı hazırlanmanızı sağlar. 

Assistant, eğitim veren, etkileşimli öğrenim uygulamaları vasıtasıyla bilgi değişimi sağlamaya ihtiyaç duyan ve standart ofis dokümanlarıyla aynı tekniği kullanarak uygulamalarını oluşturmak isteyen profesyoneller için çözüm üretir. Sürükle- bırak arayüzünü kullanarak eğitimciler, insan kaynakları yöneticileri etkili eğitim uygulamaları hazırlayabilirler.


ToolBook Assistant Broşürü

(pdf, 412KB)

 

ToolBook Assistant 2004 

Sistem Gereksinimleri

4Pentium® 233 processor minimum (Pentium® III 500 veya üstü önerilir)

4Microsoft® Windows 98 Second Edition, Windows 2000 Professional Service Pack 3 or later, Windows Millennium Edition, Windows XP
4Playback için 48 megabytes (MB) RAM, yazarlık için 128 MB minimum (256MB veya üstü önerilir)

4150 MB veya üstü boş hard disk alanı (tüm seçimlik bileşenler için en çok 310MB)

4CD-ROM veya DVD sürücü 

4 800 x 600 pixel ekran (1024x768 ile 16-bit renk [65,536 renk] veya üstü önerilir)
4Windows uyumlu ses kartı (seçimlik)

 

 

ToolBook  Assistant ile, online dersler her zamankinden çok daha kolay hale gelmektedir. Çok sayıdaki iş ve eğitim şablonları arasından, sizin içeriğinize en uygun formatı seçebilirsiniz. Sadece bir şablonu açın, kendi içeriğinizi ekleyin (text, grafik, ses ve video bulunduran) ve sonra dersinizi sihirbaz yardımıyla yayınlayın.e-Öğrenim uygulamalarınızı oluşturmak işte bu kadar kolay.

4

Programlama bilgisi gerekli değildir.

Ulaştırmak istediğiniz bilgileriniz varsa ve hiçbir programlama dili bilmiyorsanız Assistant bu bilgileri iletmeniz için en uygun araç olacaktır. Assitant' ın sürükle-bırak (drag and drop) arayüzü yardımıyla herkes kolaylıkla e-Öğrenim uygulamaları geliştirebilir.

4

Derslerinizi ses ve video görüntüleriyle renklendirin.

Real Player ya da Windows Media Player ile sunabileceğiniz video ve ses dosyalarını ekleyerek derslerinizin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Assistant yaygın olan bir çok ses, video, animasyon dosyalarını destekler. Öğrencilerinizin bu uygulamaları görmek için tek ihtiyacı olan şey Web tarayıcısıdır. Yeni bir program kurumuna ya da plug-in eklenmesine gerek yoktur. 

4

Dinamik HTML

Etki mi istiyorsunuz? Assistant bunu size sağlayacaktır. DHTML özelliklerini kullanarak öğrencilerinize; interakrif sorular ve animasyonlar içeren çok sayıda aktif öğrenim seçenekleri sunabilirsiniz. 

4

Uygulama Dağıtım Seçenekleri

Assistant ile Internet tabanlı eğitim uygulamaları geliştirebilir, bu uygulamaları CD-ROM , Internet/ Intranet yada bunların herhangi bir kombinasyonu ile ileterek çalışanlarınızın istedikleri zaman eğitimlere katılmalarını sağlayabilirsiniz. Assistant derslerinizin hızlı bir şekilde ulaştırılmasını sağlayacak en son Internet teknolojilerini kullanmaktadır. Web tarayıcısı olan herkes, dünyanın neresinde olursa olsun derslerinize erişebilir. AutoPackager özelliğini kullanarak, eğitim uygulamalarınızı Cd-Rom üzerinde hazırlayabilirsiniz.

4

Yeni ve Geliştirilmiş Şablonlar

35'in üstünde kullanıma hazır şablonla, uygulamalarınızı kolaylıkla hazırlayabilir ve her sayfanın bütünlük içinde olmasını sağlayabilirsiniz.

4

Öğrenim Yönetim Sistemleri ile Bütünleşme 

Assistan ile hazırlanmış uygulamalar bir çok yönetim sistemiyle çalışabilecek şekilde düzenlenmiştir. Öğrencinin kursu bitirip bitirmediğini görebilir, sınav sonuçlarını aktarabilirsiniz. Click2learn.com ürünlerinden öğrenim yönetim sistemi Ingenium ile; hazırlamış olduğunuz DHTML kurslarının kayıtlarını izleyebilirsiniz.