Stata Lisansları

Stata 16 Lisansları Stata/IC, Stata/SE ve Stata/MP lisans çeşitleri (flavor) olarak bulunmaktadır. Sizin için en uygun Stata lisansını  belirlemek  isterseniz ilgili web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  

Stata Lisansları Tek kullanıcılı veya en az iki eşzamanlı kullanıcılı Network lisansı olarak  Yıllık (annual) veya Daimi (perpetual)lisanslar olarak  sağlanmaktadır.

Üniversiteler için Stata/SE veya Stata/MP lisansları olarak sağlanan ve tüm akademik ve idari personel ile öğrencilerin kullanabildiği Akademik Site lisansı da  bulunmaktadır.  

Stata lisansları İş (Business),  Kamu/Kar amacı gütmeyen (Government/nonprofit), Akademik (Education) ve Öğrenci (Student) lisansı tipi olarak sınıflandırılmaktadır.

Lisans fiyatları lisans tipi, çeşidi ve lisans sayısına göre belirlenmekte olup lisans sayısı arttıkça birim fiyat azalmaktadır.

Belirlenen bir kısım üniversitelerin akademisyen ve idari personeli için sağlanan GradPlan lisansları daha kolay ve daha uygun fiyatlarla sağlanabilen Tek kullanıcılı lisanslardır. Bu lisansların  birim fiyatı kullanıcı sayısına göre değişmemektedir. 

Üniversitelerin öğrenci laboratuvarlarına ders ve uygulamalar için sağlanan Student Lab lisansları en az 10 kullanıcılı olarak sağlanan Yıllık lisanslardır. Bu lisanslar akademik araştırma için uygun değildir. 

Bakım

Stata Daimi lisansları artık Bir Yıllık Bakımı da içermektedir. Bakım dönemi içinde lisansınız için tüm yeni sürümleri ücretsiz olarak öncelikle alabilmekte ve teknik destek hizmetlerinden kesintisiz yararlanabilmektesiniz.   Bakım dönemi içinde ücretsiz yararlandığınız son sürüme yükseltmeyi, bakımınız bulunmadığında daha yüksek  ve o anda geçerli ücretlerle yapmanız gerekmektedir.

Bakım almayı durdurmak istediğinizde Stata daimi lisansınızı kullanmaya devam edebilirsiniz ancak Teknik Destek hizmetlerinden bakımınız güncel ise veya lisansınız mevcut son sürümde ise yararlanmaya devam edebilirsiniz.