Stata webinarları iş yoğunluğunuzda Stata’yı uzmanlarımızdan öğrenmenizin önemli bir yoludur.   

Bu webinarlara her yerden katılabilirsiniz ve ücretsizdir ancak katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kayıt sayısı sınırlı olduğundan erken kayıt yaptırmanız yararlı olacaktır.  Kayıt sayfasında katılmak istediğiniz seminerin tarihini işaretleyerek kayıt yaptırabilirsiniz.

Seminerin başlama saatinden önce size webinara nasıl katılacağınızı belirten talimatları içeren bir email gönderilecektir.   Katılım için Adobe Connect erişiminizin olması gerekmektedir.

Ready. Set. Go Stata.

Stata’ya yeni kullanmaya başlıyorsanız ve verilerinizi analiz etmeye hazırsanız ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz ve kendinize aşağıdaki soruları soruyorsanız, bu seminer sizin içindir.

 • Stata’ya nasıl veri girerim?
 • Veri işleme  ve temizleme için hangi araçlar bulunmaktadır?
 • Saçılım grafikleri, histogramlar  ve diğer grafikleri nasıl oluşturup özelleştirebilirim?
 • Bir modeli nasıl oturtabilir ve sonuçları grafikleyebilirim?
 • Stata öğrenmek için kaynakları nasıl bulabilirim?

 5 Şubat 2020, Saat: 18:00 (3:00 PM GMT)
Son kayıt tarihi: 3 Şubat 2020

 11 Şubat 2020, Saat: 23:00 (8:00 PM GMT)
Son kayıt tarihi: 9 Şubat 2020

Şimdi kayıt yaptırın »

Tips and Tricks

Stata’nın bazı gizli (pek de gizli olmasa da) değerli taşlarını keşfedin. Tips and Tricks webinarımızda geliştiricilerimizin favori bazı Stata özelliklerini sizinle paylaşıyoruz.

Aşağıdaki ipuçlarını kapsıyoruz:

 • Üç yönlü etiketler
 • Graph Recorder kullanarak grafikleri standartlaştırma
 • Modeli oturttunuz, sonra ne?
 • Modelinizi yorumlama ve anlama
 • Etkileşimli kullanımı tekrar üretilebilen sonuçlara dönüştürün
 • Word ile çalışma

 25 Şubat 2020, Saat 19:00 (4:00 PM GMT)
Son kayıt tarihi: 23 Şubat 2020

Şimdi kayıt yaptırın »

Python entegrasyonu

Stata 16’nın yeni python komutu ile şimdi artık Python kodunu Stata’nın içinden gömerek çalıştırabilirsiniz. Ek olarak, yeni Stata Fonksiyon Arayüzü (sfi) Python modülü Stata ve Python arasında veri ve sonuçların iletimini dikişsiz olarak yapmanıza izin vermektedir. Bunun anlamı ise herhangi bir Python paketini doğrudan Stata’nın içinden kullanabilmeniz demektir. Örneğin, Matplotlib kullanarak 3 boyutlu grafikler çizebilir, Scrapy ile web den veri toplayabilir veya TensorFlow ve scikit-learn  (açık kaynak kodlu bazlı bir makine öğrenmesi) ile makine öğrenme tekniklerine erişebilirsiniz.

StataCorp’un Principal Yazılım Mühendislerinden Zhao Xu’ya katılarak Stata’nın içinden Python’ı nasıl çağıracağınızı, do-files ve ado-files ve her ikisi ile etkileşimli olarak, göstermesini izleyebilirsiniz. Size Stata’nın çekirdek özellikleriyle Python’ın yetenekleri arasında sfi modülünü  kullanarak nasıl etkileşim sağlayacağınızı da gösterecektir.

 5 Mart 2020, Saat 20:00 (5:00 PM GMT)
Son kayıt tarihi: 3 Mart 2020

Şimdi kayıt yaptırın »

Sunan: Zhao Xu

Zhao Xu

Zhao Xu, StataCorp LLC’nin Principal Yazılım Mühendislerindendir. Stata’nın yeni Python suitinin önder  geliştirenidir. Zhao, Stata’yı 2012 yılından beri geliştirmektedir. Wuhan Teknoloji Üniversitesinden uygulamalı matematik dalında Master derecesi ve Lafayette’teki  Louisiana Üniversitesinden istatistik dalında Doktora derecesi bulunmaktadır.