Yetenekleri

Forecast Pro, çok çeşitli öngörü zorluklarını çözmek için kapsamlı bir araç portföyü sunar. İster yalnızca temel bilgileri arıyor olun, ister gelişmiş öngörme teknikleri ve analitiğine ihtiyacınız olsun, Forecast Pro sizin için doğru araçlara sahiptir.

Otomatik Yapay Zeka Destekli Öngörme

Forecast Pro’nun otomatik “en iyi seçim” algoritması, binlerce öğe için bile saniyeler içinde doğru öngörüler oluşturmanıza olanak tanır ve mevsimsel modelleri, trendleri, iş döngülerini, promosyon faaliyetlerini ve daha fazlasını hesaba katar. Öngörme yaklaşımını belirtmeyi tercih ederseniz, Forecast Pro, menü tabanlı özel modelleme seçenekleri ve kapsamlı bir teşhis araçları seti sağlar. Yazılımda uygulanan istatistiksel yöntemlerin tam listesi için Öngörme Metodolojileri sayfasını ziyaret edin.

Özelleştirilmiş Hiyerarşiler ve Çoklu Ölçü Birimleri

Herhangi bir ayrıntı düzeyinde öngörme yapabilir ve toplu verileri ve öngörüleri kolayca görüntüleyebilir/raporlayabilirsiniz. Forecast Pro aynı zamanda hiyerarşi ekseni etrafında dönmeyi ve birim, dolar ve diğer ölçü birimleri cinsinden öngörülerle aynı anda çalışma yeteneğini de destekleyerek ekibinizin ve/veya kuruluşunuzun farklı bölümlerinin öngörüleri nasıl görmek istiyorlarsa öyle görmelerine olanak tanır.

Kolay Öngörü Ayarlama ve İşbirliği

Forecast Pro, nihai öngörüyü oluşturmak için başkalarıyla işbirliği yapmayı kolaylaştırır. Sağlam, Excel benzeri ızgara kontrolü, yüzde, artışlarla veya yalnızca yeni değerler girerek kolay ayarlamaya olanak tanır. Öngörüde ayarlamalar hiyerarşideki herhangi bir seviyede yapılabilir ve tüm değişiklikler otomatik olarak uzlaştırılır. Kullanışlı yorum alanları, değişikliklerin belgelenmesini kolaylaştırır ve geçersiz kılma raporları tam bir şeffaflık sağlar. Paydaşlar, uygulamanın kendisinde veya Excel aracılığıyla sorunsuz bir şekilde işbirliği yapabilir.

Satış ve Operasyon Planlaması (S&OP)

Kuruluşunuzun S&OP sürecini desteklemek için, özelleştirilmiş raporlar ve grafikler oluşturmak için diğer öngörüler, mevcut envanter ve açık siparişler gibi ek verileri Forecast Pro’ya aktarabilirsiniz.

Yeni Ürün Öngörme

Forecast Pro, mevcut ve/veya durdurulan kalemlerin geçmişini öngörmek etmek istediğiniz yeni kalemlere eşlemenizi sağlar. Ürün Eşleme (diğer adıyla Item Supersession), ikame ürünlerin öngörülmesi, ürün hattı uzantılarının tanıtılması, yeni depolara geçiş ve daha pek çok durum dahil olmak üzere çok çeşitli durumlarda kullanışlıdır.

Öngörü Doğruluğu Raporlaması

Forecast Pro, önceki öngörülerinizin (hem istatistiksel olarak oluşturulmuş hem de düzeltilmiş öngörülerin bir arşivini tutar, böylece önceki öngörüleri gerçekte olanlarla karşılaştırabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Forecast Pro’nun “şelale” raporlarına hızlı bir bakış atarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığını sıfırlayabilirsiniz.

İstisna Raporlama

Forecast Pro’nun esnek istisna raporlaması, ilgilenmeniz gereken alanlara odaklanmanızı sağlar. Raporlar, tahmin ve geçmiş veya öngörü hatasının önceden tanımlanmış bir eşiği aşıp aşmadığı gibi farklı performans metriklerini yansıtacak şekilde kolayca özelleştirilebilir ve olası sorunlu alanları belirlemeniz için size hızlı bir yol sunar.

Öngörü Katma Değer Raporlaması

Öngörü Katma Değer raporlaması ile, öngörme sürecinizin her adımındaki doğruluğu izleyebilirsiniz. İstatistiksel öngörme, nihai öngörme ve/veya belirli geçersiz kılmaları gerçekte olanlarla kolayca karşılaştırın. Bu bir bakışta rapor, öngörme sürecinizdeki hangi adımların veya katılımcıların değer kattığını ve hangilerinin öngörülerinizin doğruluğunu azalttığını hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olur.