Stata Lisansları

Stata 18 Lisansları Stata/BE, Stata/SE ve Stata/MP sürümleri olarak bulunmaktadır. Sizin için en uygun Stata lisansını  belirlemek  isterseniz ilgili web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  

Stata Lisansları Tek kullanıcılı veya en az iki eşzamanlı kullanıcılı Network lisansı olarak  Yıllık (annual) veya Daimi (perpetual) lisanslar olarak  sağlanmaktadır.

Üniversiteler için Stata/SE veya Stata/MP lisansları olarak sağlanan ve tüm akademik ve idari personel ile öğrencilerin kullanabildiği Akademik Site lisansı da  bulunmaktadır.  

Stata lisansları İş (Business),  Kamu/Kar amacı gütmeyen (Government/nonprofit), Akademik (Education) ve Öğrenci (Student) lisansı tipi olarak sınıflandırılmaktadır.

Lisans fiyatları lisans tipi, sürümü ve lisans sayısına göre belirlenmekte olup lisans sayısı arttıkça birim fiyat azalmaktadır.

Akredite, derece veren tüm üniversitelerde akademisyenler ve idari personel için sağlanan Stata Prof+ Plan lisansları, daha kolay ve daha uygun fiyatlarla alınabilen tek kullanıcılı lisanslardır. Bu lisansların birim fiyatı kullanıcı sayısına göre değişmemektedir.. 

Üniversitelerin öğrenci laboratuvarlarına ders ve uygulamalar için sağlanan Stata Student Lab lisansları en az 10 kullanıcılı olarak sağlanan Yıllık lisanslardır. Bu lisanslar akademik araştırma için uygun değildir. 

Bakım

Stata Daimi lisansları (Stata Student lisansları dışında) artık Bir Yıllık Bakımı da içermektedir. Bakım dönemi içinde lisansınız için tüm yeni versiyonlarını ücretsiz olarak öncelikle alabilmekte ve teknik destek hizmetlerinden kesintisiz yararlanabilmektesiniz.   

Bakım dönemi içinde ücretsiz yararlandığınız son versiyona yükseltmeyi, bakımınız bulunmadığında daha yüksek  ve o anda geçerli ücretlerle yapmanız gerekmektedir.

Bakım almayı durdurmak istediğinizde Stata daimi lisansınızı kullanmaya devam edebilirsiniz ancak Teknik Destek hizmetlerinden bakımınız güncel ise veya lisansınız mevcut son versiyonda ise yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Stata Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini (EULA) inceleyebilirsiniz.