Web seminerlerine katılım ücretsizdir ancak katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Katılmak istediğiniz seminerin linkine tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz.
Seminerin başlama saatinden önce size web seminerine nasıl katılacağınızı belirten talimatları içeren bir email gönderilecektir.   Katılım için Adobe Connect erişiminizin olması gerekmektedir.
Bu fırsatı kaçırmayın.

Tips and tricks

Stata’nın gizli (pek de gizli olmasa da) mücevherlerinden bazılarını keşfedin. Bu webinarda yazılım geliştiricilerimizin favorisi bir kısım özellikleri sizinle paylaşıyoruz. Aşağıda ipuçlarını  görebilirsiniz:

 • Üç yollu etiketler
 • Graph Recorder kullanarak grafikleri standartlaştırma
 • Modeli uydurdunuz, peki şimdi?
 • Modelinizi yorumlama ve anlama  
 • Etkileşimli kullanımı tekrar üretilebilen sonuçlara dönüştürme 
 • Word ile çalışma

Bu bir saatlik webinara katılarak Stata’yı daha verimli ve daha etkin kullanabilmek için kendi etkileşimlerinizi yapabilirsiniz. 

23 Nisan 2024, Saat  21:00 (6:00 PM UTC)
Son kayıt tarihi:  21 Nisan 2024

23 Mayıs 2024, Saat  19:00 (4:00 PM UTC)
Son kayıt tarihi:  21 Mayıs 2024

Şimdi kayıt yaptırın »

Ready. Set. Go Stata.

Stata’ya yeni kullanmaya başlıyorsanız ve verilerinizi analiz etmeye hazırsanız ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz ve kendinize aşağıdaki soruları soruyorsanız, bu seminer sizin içindir.

 • Stata’ya nasıl veri girerim?
 • Veri işleme  ve temizleme için hangi araçlar bulunmaktadır?
 • Saçılım grafikleri, histogramlar  ve diğer grafikleri nasıl oluşturup özelleştirebilirim?
 • Bir modeli nasıl oturtabilir ve sonuçları grafikleyebilirim?
 • Stata öğrenmek için kaynakları nasıl bulabilirim?

24 Nisan 2024, Saat 18:00 (3:00 PM UTC)
Son kayıt tarihi:  22 Nisan 2024

2 Mayıs 2024, Saat 23:00 (8:00 PM UTC)
Son kayıt tarihi:  30 Nisan 2024

Şimdi kayıt yaptırın »

Regression modeling for continuous, binary, and count outcomes

Sürekli, ikili ve sayım sonuçları için regresyon modellemeye sezgisel bir giriş için bize katılın. Regresyon modellerini anlamak için gerekli teorik kavramlara genel bir bakış sunacağız ve bunları Stata kullanarak nasıl uygulayacağınızı size göstereceğiz. Sıradan en küçük kareler regresyonunun nasıl uygulanacağını; probit, lojistik ve Poisson modelleri için maksimum olabilirlik tahminini; enstrümental-değişken tahmini; ve marjinal analizi öğrenin.

Sunan: Chris Cheng

Chris Cheng portrait

Chris Cheng, StataCorp LLC’de Kıdemli Ekonometri uzmanıdır. Texas A&M Üniversitesi’nden ekonomi alanında yüksek lisans ve tarım ve yönetim ekonomisi alanında doktora derecesine sahiptir. 2019’dan beri teknik destek biriminde çalışmaktadır. Chris, kullanıcılarla teknik sorular hakkında sık sık etkileşime girmekte, web seminerleri ve eğitim kursları vermektedir. İlgi alanları talep analizi, panel veri analizi ve diğer ekonometri üzerine odaklanmaktadır.

4 Haziran 2024, Saat 19:00 (4:00 PM UTC)
Son kayıt tarihi: 2 Haziran 2024

Şimdi kayıt yaptırın

Creating graphs with Stata

Bir değişkenin dağılımını anlamak için bir grafik oluşturmakla ilgileniyor musunuz? Değişkenler arasındaki ilişkiyi görselleştirmek ister misiniz? Bir modele ilişkin yaptığınız varsayımların geçerli olup olmadığını kontrol etmek için bir grafik oluşturmak ister misiniz?

Stata’nın bu farklı grafik türlerini oluşturmaya yönelik araçları vardır. Stata ile tek değişkenli ve iki değişkenli grafikler, özet istatistik grafikleri, modelinizin sonuçlarına dayalı teşhis grafikleri ve çok daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Bu web seminerinde sürekli ve kategorik değişkenler için grafiklerin, tanı grafiklerinin ve modelinizin sonuçlarını anlamanıza yardımcı olacak grafiklerin nasıl oluşturulacağını göstereceğiz. Ayrıca bir grafiği özelleştirmenin farklı yollarını, grafikleri nasıl katmanlandırıp birleştireceğinizi ve genel görünümü nasıl değiştireceğinizi de öğreneceksiniz.

Sunan: Gabriela Ortiz

Gabriela Ortiz portrait

Gabriela Ortiz, StataCorp LLC’de Kıdemli Uygulamalı Ekonometri Uzmanıdır. Davis, California Üniversitesi’nden psikoloji alanında lisans derecesine ve Long Beach, California Eyalet Üniversitesi’nden ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Gabriela, Stata’nın raporlama kılavuzunun birincil yazarıdır ve raporlama özelliklerinin her birinin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur. Ayrıca Stata’nın web seminerlerinden birçoğunu geliştirmiştir ve düzenli olarak öğretmektedir.

16 Temmuz 2024, Saat 19:00 (4:00 PM UTC)
Son kayıt tarihi: 14 Temmuz 2024

Şimdi kayıt yaptırın