StataNow

Geliştirme sürecinde doğrudan size. StataNow ile her zaman en yeni özelliklere sahip olursunuz.

StataNow nedir?

Her şeyden önce StataNow, Stata’dır. Yeni özellikleri hazır olur olmaz sunan, Stata’nın sürekli yayınlanan bir versiyonudur. StataNow, kullanıcılarımıza en iyi Stata’yı (en güncel Stata) sunmak için süregelen çabalarımızın bir sonucudur.

StataNow’dan önce, yeni özelliklerin çoğu yalnızca Stata 17, Stata 18 ve benzeri versiyonlar yayınlandığında mevcuttu. StataNow yeni özelliklere daha erken erişim sağlar. Örneğin StataNow, gelecekteki versiyon Stata 19’un da parçası olacak özellikleri içeriyor.

StataNow özelliklerine bakın →

StataNow’daki özellikler tamamen test edilmiştir, tamamen sertifikalıdır, iyi bir şekilde belgelenmiştir, versiyon kontrollüdür (gerekirse) ve aynı zamanda geleneksel yüksek kalitemize göre cilalanmıştır. Bu özelliklere, kullanıcıların bunlardan hemen yararlanabilmesi için, hazır oldukları anda kullanıma sunulmak üzere geliştirme döngüsünde öncelik verilir. Her zaman olduğu gibi, Stata’nın tüm versiyonları düzenli olarak her türlü düzeltme ve gerekli iyileştirmelerle güncellenmektedir. Stata 18’i piyasaya sürdüğümüzden bu yana Stata ve StataNow’a yapılan tüm eklemelerin listesini görüntüleyebilirsiniz.

StataNow’daki yeni özellikler mevcut versiyon boyunca bir sonraki versiyona kadar sürekli olarak yayınlanır. Önceden belirlenmiş herhangi bir programa göre yayınlanmazlar. Tüm StataNow özellikleri, Stata web sitesinde ve Stata dokümantasyonunda bu şekilde işaretlenmiştir.

StataNow, Stata olduğundan, web sitemizde ve dokümantasyonumuzda “Stata” dediğimizde aynı zamanda “StataNow”ı da kastediyoruz. Yalnızca StataNow’da mevcut olan özellikler için StataNow hakkında spesifik bilgiler vereceğiz. StataNow, Stata olduğundan tüm sürümlerde (StataNow/MP, StataNow/SE ve StataNow/BE) ve desteklenen tüm platformlarda (Windows, Mac ve Linux) mevcuttur. Web sitesi ve dokümantasyon boyunca, basitlik açısından genellikle sadece Stata/MP, Stata/SE ve Stata/BE’ye atıfta bulunacağız. Aşağıda açıklandığı gibi bir StataNow lisansınız varsa, bunu StataNow/MP, StataNow/SE veya StataNow/BE olarak anlayabilirsiniz.

Yıllık lisansınız veya çoklu yıllık lisansınız olup olmadığına veya kurumunuzun site lisansına sahip olup olmadığına bakılmaksızın tüm yıllık lisans sahipleri StataNow’a erişebilir. En yeni StataNow özelliklerine, Komut penceresine update all yazarak veya sistem yöneticinizden Stata’nızı güncellemesini isteyerek erişebilirsiniz. Mevcut Stata 18 kullanıcılarının update komutunu iki kez yazmaları gerekebilir. İlk güncelleme size kendisini StataNow’a nasıl güncelleyeceğini bilen bir Stata verecektir. İkinci güncelleme ise StataNow olacak. Daha sonra tüm özelliklerin listesini görmek için help Whatsnew yazın.

Yeni kullanıcılar StataNow siparişi vermek için bize başvurabilirler.

StataNow siparişi verin —>

Lisansınızın bakımı güncelse StataNow için yeni indirme ve lisans bilgileri almak üzere lütfen bizimle iletişime geçin.

StataNow’ı talep edin →

Bakımınızın güncel olmadığı daimi bir lisansınız varsa veya bakım ya da lisansınızın süresi dolmuşsa seçenekleriniz için bizimle iletişime geçin.

Bize ulaşın →


Stata’yı başlattığınızda açılış ekranında StataNow’ı göreceksiniz. Ayrıca about yazdığınızda ilk satırda StataNow’ı göreceksiniz.


StataNow’a sürekli olarak yeni özellikler ekliyoruz. Bu özelliklere erişmek için sizin (veya sistem yöneticinizin) tek yapmanız gereken, StataNow’daki Komut penceresine update all yazmanızdır. Daha sonra tüm özelliklerin kronolojik listesini görmek için help Whatsnew yazın.

Henüz StataNow’ınız yok mu? StataNow’ı nasıl edineceğinize bakın?